Betine Sitesine Nasıl Ulaşırım?

Betine
Betine

Bir erişim engelleme kararı verildiğinde ya da betine kapatılma işlemi yapıldığında, betine sitesine nasıl ulaşırım? Bu yazıda sizlere, 3 farklı seçenek hakkında bilgi vereceğiz. Siz istediğiniz herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz. Tabii ki tercih edip, siteye erişim sağlama konusunda en hızlı, parasız, bedava yöntemin, yeni giriş adresi olduğu gerçeğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekecektir.

Betine DNS İle Giriş Yöntemi

Kapatılan siteye erişim ya da betine sitesine ulaşım konusunda, betine DNS ile giriş yöntemi tercih edilebilir. Ne yapacaksınız? Orada istemeniz ile birlikte, internette araştırma yapabilirsiniz. Her türlü yazılı ve görsel desteği almanız mümkün olabilir. Biz yine de sizlere kısa bir şekilde bu konuyu özetleyelim. Önce internet sağlayıcıları ve arama motorları aracılığı ile DNS sunucu adreslerini bulmanız, tespit etmeniz gerekecektir. Yeni sunucu adresleri, güncel sunucu adresleri, açık sunucu adresleri, kullanılan, kullanılacak sunucu adresleri, 2022 sunucu adresleri gibi arama işlemini yapabilirsiniz. Rakamlardan meydana gelen DNS sunucu adreslerini bulacaksınız. Bunları bir yere not alın. Daha sonra bilgisayar üzerinden örnek verelim. Bilgisayarlarınızı açın, isim verdiğiniz ve kullandığınız internet bağlantısına gelin. İnternet bağlantı ismi üzerinden hareket etmek sureti ile özellikler bölümünden ilerleyin. Bilgisayarlarda, internet bağlantınızda bulunan DNS sunucu adreslerinin olduğu pencereye kadar gelin. Burada yine rakamları göreceksiniz. Şimdi, internetten bulduğunuz rakamları, buradaki rakamların yerine yazın, doğruluğunu kontrol edin. Açık halde bulunan pencerelerin tamamını, onay vermek sureti ile kapatın. Artık sunucu adres değişikliği işlemi yapılacaktır. Betine sitesinin adresini yazdığınızda, eğer doğru adres bulunmuş ise, sitenin açıldığını göreceksiniz.

Betine DNS İle Giriş Yapmak Zorunda mıyım?

Kısaca bu konuda da bilgi verelim. Betine DNS ile giriş yapmak zorunda mıyım? Hayır, bu sadece bir yöntemdir. Yaptığınız araştırmada tespit edeceksiniz. Türkiye’de kapatılan herhangi bir siteye, Türkiye’de engellenen herhangi bir siteye erişim sağlamak amacı ile de kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Ancak yapmak zorunda ya da uygulamak zorunda değilsiniz. Tercih sizindir.

Betine VPN İle Giriş Yöntemi

Diğer bir çözüm yöntemi ise, sizler tarafından yapılabilecek, tatbik edilecek diğer bir çözüm yöntemi ise, betine VPN ile giriş yöntemi olacaktır. Fakat burada şöyle bir sakınca vardır. Son dönemlerde program indireceğiniz sitelerde ya da kullandığınız internet sağlayıcılarında, VPN uygulamasının para ile satıldığını göreceksiniz. Eskiden ücretsiz bir uygulama iken, günümüzde paralı uygulamalar arasına girmiştir. Ne yapacaksınız? İnternet bağlantısının açılması ile birlikte, ayarlar bölümüne gelinmesi gerekecektir. Tabii ki internet sağlayıcılarında adres satırları bölümüne hiçbir şey yazmayacak yani boş bırakacaksınız. Ayarlar bölümüne geldikten sonra, uzantılar bölümünü bulacak, buradan da seçim işlemini yapacaksınız. Açılan pencerede VPN ifadesi var ise, yanındaki etkin kıl kutusunu işaretleyin. Açılan pencerede VPN uygulaması yok ise ne yapacaksınız? Aynı pencerede eklenti seçeneğini tercih edip, VPN uygulamasını bulup, indireceksiniz.

Betine Poker
Betine Poker

Betine VPN İle Giriş Zorunlu mu?

Giriş yöntemin de olduğu gibi, betine VPN ile giriş zorunlu mu? Sorusunda da böyle bir kural bulunmamaktadır. Elbette uygulayabilirsiniz, elbette gerçekleştirebilirsiniz. Sistem sizi otomatik olarak bir sonraki yeni giriş adresini ya da açık haldeki adrese yönlendirebilir. Ancak bunu da yapmak zorunda değilsiniz. Yeni adres, güncel adres sizler için yeterli olabilir.

Betine Yeni Adresi İle Giriş İşlemi

Buraya kadar olan bölümde sizlere, betine sitesine nasıl ulaşırım? Sorusunda, bizzat sizler tarafından gündeme getirilecek çözüm yöntemleri anlatılmıştır. Bunun dışında daha hızlı, daha güvenli, daha pratik ve bedava giriş yöntemi de bulunmaktadır. Bu da betine yeni adresi ile giriş işlemi olacaktır. Nedir yeni adres? Sadece şirket tarafından, hangi şirket sorusunda ise, bu siteyi kuran, işleten Limited Şirketi tarafından belirlenen bir adres anlamına gelmektedir. Türkiye ip adreslerinde geçerli zorunda bulunacaktır. Bu adresi ile siteye hemen, hızlı, güvenli bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Adresi nedir? Şu an için bu siteye erişim sağlamak ve yukarıdaki yöntemler ile uğraşmadan site açmak istiyor iseniz, hemen betine giriş linki ifadesi üzerinden seçim işlemini gerçekleştirin. Bu arada hatırlatalım, yeni giriş adresi site hizmetlerini, yeni giriş adresi site heyecanını ve yeni giriş adresi sitede para kazanma şansını etkilemez. Elbette yeni giriş adresinin, üye olanları, hesap açanları, hesaplarını, paralarını, promosyonlarını, kuponlarını, bilgi ve belgelerini etkilemesi gibi herhangi bir durum, herhangi bir olumsuzluk olmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*